KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914159
*
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:42:14
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19
*
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:19